İtalya vize başvuruları için başvuru sahipleri İstanbul Harbiye VIP, İstanbul Bahariye, Bursa ve Trabzon ofislerinde VIP hizmetimizden faydalanabilirler. Sizler için özel hazırlanmış ofisimizde başvuru süreciniz en hızlı şekilde yürütülecektir.

Başvurunuzu yapabilmek için lütfen online randevu sistemimiz üzerinden randevu oluşturunuz.
Başvunuz için gerekli evraklara buradan ulaşabilirsiniz.

iDATA ofislerinde VIP başvuru sahiplerine sunulan ek hizmetler;

  • Fotokopi ve fax işlemleri (Ücretsiz) Not: Veri güvenliği politikamız nedeni ile USB bellek vb. cihazlardan belge çıktısı alınamamaktadır.
  • SMS ile bilgilendirme (Ücretsiz)
  • Başvuru takip hizmetleri (Ücretsiz)
  • Biyometrik fotoğraf çekimi (Kişi başı 30 TL)
  • Kargo ile pasaport teslimatı (Kişi başı 41 TL)
  • Başvuru formu doldurma hizmeti (Kişi başı 29 TL)

Uyarı: Harbiye VIP ofisimizde Biyometrik fotoğraf çekim hizmeti verilmemektedir.

VIP hizmetimizden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin Vize ücreti + iDATA Koordinasyon ücretlerine ek olarak 733 TL'lik VIP Hizmet bedelini ödemeleri gerekmektedir. 12 yaş altı başvuru sahipleri için VIP hizmet bedeli 350 TL’dir.

Vize bedeli sadece TL olarak nakit kabul edilmektedir. iDATA Koordinasyon ve VIP ücretlerini ise, sadece TL olarak nakit veya Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz.

*VIP servisimizi tercih etmenizin, Konsolosluğun kararını etkilemeyeceğini lütfen unutmayınız.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

İtalya VIP hizmetimizden faydalanabilmek için, başvuran kişinin ya da yakın aile mensubunun (Çocuklar için anne, baba - Evli kişiler için sadece Eşler Kabul edilmektedir.) pasaportunda son 5 yıl döneminde herhangi bir Schengen ülkesi, İngiltere yada Amerika'dan alınmış olan bir vize olması şarttır. Ayrıca söz konusu vizenin alındığı ülke için kullanılmış olması gerekmektedir.

**Not:** Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden vize başvurusunda bulunduysanız ve başvuru olumsuz sonuçlanmış ise veya yukarıdaki koşulları yerine getirmiyorsanız VIP hizmetimizden faydalanmanız mümkün olmayacaktır.