VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!

Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.

Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.

Öncelik sizin olsun,

Randevunuzu Alın

Önemli Bilgilendirme: Tır Şoförleri, Ticari,Üniversite Vize - Üniversite Ön kayıt İşlemleri / Denklik Başvuruları, AFAM ve Eğitim amaçlı randevu işlemleri

Tır Şoförleri, Ticari, Eğitim amaçlı Schengen ve Ulusal vize ve Üniversite Ön kayıt İşlemleri / Denklik Belgesi ve AFAM başvuruları için aşağıdaki buton üzerinden randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vize başvurunuz için randevunuzu almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Schengen (90 gün altı) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün önce yapılabilir. Ulusal (90 gün üstü) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapılabilir.
  • Randevu tarihinizi tüm gerekli evraklarınızın hazır olacağı tarihe göre belirlemenizi tavsiye ederiz.
  • iDATA ofislerinden başvuru yapmak için online randevunuzu almanız gerekmektedir.
  • Alınan randevuların iptali gerçekleşmeden yeni bir randevu oluşturulamayacaktır.

Mobil başvuru hizmeti için 0 850 460 0580 nolu telefondan çağrı merkezimizi arayarak yada bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Randevunuzu Alın

Uyarı: Vize başvurusndan bağımsız Denklik belgesi, Ticari, Lisans ve Yüksek Lisans, AFAM ,Değişim ve Hareketlilik ( Erasmus vb. ) eğitimi vize başvuruları için Çağrı Merkezimiz tarafından randevu verilmemektedir .