Mobil Başvuru Hizmeti


İstanbul içinde görev yapan Mobil başvuru ekibimiz , İtalya Schengen vize başvurularınız için işyerinize gelerek parmak izinizi alabilirler .

iDATA ofislerimizden uzak bir bölgede ikamet eden veya ofislerimize gelmeden vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri için özel olarak hazırlanmış olan bu hizmetten faydalanmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz:

Web sitemizin 'Bize Yazın' kısmından iletişim bilgilerinizi bırakırsanız bu konu hakkında deneyimli müşteri temsilcilerimiz sizi arayarak; hem bilgilendirme yapıp hem de ön kayıt işleminizi gerçekleştirecektir.

Not: Mobil başvuru hizmeti , Seyahat tarihinizden en az 2 hafta önce sunulan başvurular için verilebilmektedir .

Müşteri temsilcimiz ile ön kayıt yaptırdıktan ve İdata Koordinasyon Bedelini ödedikten sonra , vize başvurunuz için gerekli evraklar tarafınıza mail ile bildirilecektir . Bu evrakları tamamlayıp kargo ile tarafımıza ulaştırdıktan sonra evraklarınız kontrol edilecek ve tamam olması halinde , Müşteri temsilcimiz sizi arayarak randevu için gün ve saat belirtmenizi isteyecektir .

Randevu günü Mobil ekibimiz belirteceğiniz adrese gelerek parmak izinizi alacak , Konsolosluk Vize harcını tahsil ederek başvuru işlemlerinizi tamamlayacaktır .

iDATA bu hizmet ile birlikte siz başvuru sahiplerine daha üstün hizmet ve ulaşım kaynaklı zaman ve maliyet avantajı sağlamayı amaçlamaktadır .

Mobil Başvuru hizmetimiz kapsamında iDATA Ek hizmetleri tarafınıza ücretsiz olarak sunulmaktadır. Başvuru sırasında faydalanabileceğiniz ücretsiz hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Kargo ile Adrese Pasaport teslimatı (Ücretsiz)
  • Başvuru formu doldurma (Ücretsiz)
  • Fotokopi , çıktı alma ve faks işlemleri (Ücretsiz)
  • SMS ile bilgilendirme ve başvuru takip hizmetleri (Ücretsiz)

Mobil başvuru hizmetimiz sırasında ayrıca ücret karşılığı Seyahat Sağlık Sigortası hizmeti verilmektedir.

Başvurunun sonucu ve değerlendirme süresi Başkonsolosluğun yetkisindedir. Bu süreç vize talep edenin uyruğuna , sezon yoğunluğuna ve talep edilen vize türüne göre değişiklik gösterebilir .

İşlem süresi ve başvuru kararı yalnızca Elçilik/Konsolosluklara aittir. Özellikle Türkiye ve İtalya resmi tatil günleri öncesinde dış temsilciliklerin vize departmanında yoğunluk sebebiyle işlem süreleri uzayabilmektedir. Mümkün olduğunca erken başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Vize harcı ödemeleri iDATA Mobil ekibi adresinize geldiğinde parmak izi alımı sırasında sadece Nakit TL olarak yapılabilmektedir . Tüm ücret bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru öncesi Mobil Başvuru Hizmet Bedelinin tamamı kredi kartı ile Müşteri temsilcimiz tarafından tahsil edilmektedir . Seyahat sigortası bedeli parmak izi alımında nakit Türk Lirası olarak tahsil edilebilmektedir .

iDATA Mobil Başvuru Hizmeti Koordinasyon Ücreti:

  1. iDATA koordinasyon ücreti her tür başvuru için hizmet karşılığı tahsil edilir.
  2. iDATA mobil başvuru bedeli Müşteri temsilcimiz tarafından ön kayıt oluşturma işlemi sırasında 180 EUR + Koordinasyon bedeli karşılığı TL olarak ve kredi kartı ile kabul edilmektedir.
  3. Aynı anda birden fazla kişi için Mobil başvuru hizmetinden yararlanılması durumunda, bir ile dört kişi için (her kişi için) 180 EUR + Koordinasyon bedeli, beş kişi ve üzeri için (her kişi için) 145 EUR + Koordinasyon bedeli olarak tahsil edilecektir.

Koordinasyon bedeline dahil olan ek hizmetlerimiz yukarıda belirtilmektedir.