Schengen ING Başvuru Formu

Başvuru yapacak her başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunlu formdur. 18 yaş altı bireyler için anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.


Schengen TR Başvuru Formu

Başvuru yapacak her başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunlu formdur. 18 yaş altı bireyler için anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.


Ulusal Başvuru Formu

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu 90 gün üzeri başvuruları ve iDATA ofislerinden yapılacak 90 gün üzeri ''Eğitim'' başvuruları için doldurulması gereken formdur.


Vekaletname(Yetkilendirme)

Başvuru sahibinin işlemlerini yapması için başka bir şahısı yetkilendirme formudur. Biyometri sürecine dikkat ediniz. (18 yaş altı için anne ve baba imzalamalıdır.)


Kargo Talimat Formu

Pasaportunuzun, vize işlemleri sonrası kargo hizmeti ile talep edeceğiniz adrese gönderiminin yapılabilmesi için doldurularak başvuru sırasında sunulması gereken formdur.


Turistik Davet Mektubu

Turistik veya Aile / Arkadaş ziyareti amacıyla yapacağınız başvurularda davet eden kişi tarafından doldurularak faks veya mail yolu ile belgelerinize eklenmesi gereken formdur.


Ticari Davetiye Formu

Ticari seyahat amacıyla yapacağınız başvurularda davet eden Ticari partner kişi/şirket tarafından doldurularak faks veya mail yolu ile belgelerinize eklenmesi gereken formdur.


Ab Vat. Yakını Talep Formu

Vize başvurusunda bulunacak Ab vatandaşı yakınına vize verilmesini talep etmek amacıyla AB vatandaşı tarafından doldurulması gereken yazılı talep dilekçesi örneğidir.


Refakatçi Beyan Formu - 1

Anne/baba tarafından muvafakatname verilen ve çocuğa seyahatte refakat edecek 3. şahısın ismi muvafakatnamede yer alıyorsa, refakatçi tarafından doldurulmalıdır.


Refakatçi Beyan Formu - 2

Anne/baba tarafından muvafakatname verilen ve çocuğa seyahatte refakat edecek 3. şahısın ismi muvafakatnamede yer almıyorsa, anne, baba ve refakatçi doldurmalıdır.AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Verilerin Korunması Hakkında 2016/679 sayılı Genel AB Yönetmeliği


Vekaletname (Yetkilendirme) formlarını doldurmadan önce aşağıdaki örnek formlardan yardım alabilirsiniz.

Örnek Vekaletname formu (18 yaş altı)
Örnek Vekaletname formu (18 yaş üstü)