iDATA Online Randevu İşlemleri

Schengen ve Ulusal vize (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) başvurularınız için randevu taleplerinizi aşağıdaki seçimlerden yapabilirsiniz.

Schengen Vize Randevunuzu Alın

VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!

Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.

Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.

Öncelik sizin olsun,

Schengen Randevunuzu Alın


Tır Şoförleri için randevu işlemleri

Tır şoförlerinin schengen vize başvuruları için aşağıdaki buton üzerinden randevu işlemleri yapmaları gerekmektedir.

Tır Şoförü randevusu Alın


Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi 17 Şubat saat 10:00 itibari ile aktif edilecektir. Ulusal vize başvurularınızın iDATA ofislerinden yapılabilmesi için alınacak randevular sıra numarası sistemi ile çalışacak olup ilk kayıt yaptıran kişiler için başvuru kabulünün yapılacağı ilk tarihinden başlamak kaydı ile randevu ataması yapılacaktır. Randevu talep işleminiz aşamasında lütfen Ulusal başvurunuz için gerekli olan tüm evraklarınızın hazır bulunduğundan emin olunuz.

Ulusal Randevunuzu alın