iDATA Online Randevu İşlemleri

Schengen ve Ulusal vize (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) başvurularınız için randevu taleplerinizi aşağıdaki seçimlerden yapabilirsiniz.

Schengen Vize Randevunuzu Alın

VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!

Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.

Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.

Öncelik sizin olsun,

Schengen Randevunuzu Alın


TIR şoförü, İnşaat işçisi ve bazı istisnai durumlarda (birinci derece yakınları için; vefat, doğum ve düğün) için randevu işlemleri

Almanya vize başvuruları sadece Ankara ve İstanbul -Gayrettepe ofislerimizden; TIR şoförü, İnşaat işçisi ve bazı istisnai durumlarda (birinci derece yakınları için; vefat, doğum ve düğün) kabul edilmektedir.

Randevu almadan önce lütfen https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319090 üzerinden kontrolünü sağlayarak, gidiş amacınızın istisnai kapsamına dahil edildiğinden emin olunuz.

Yukarıda belirtilen gidiş amaçları haricinde kesinlikle başvuru kabulü yapılmayacaktır.

Randevunuzu alın


Ulusal Vize Randevunuzu Alın

Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi aktif durumdadır . Ulusal vize başvurularınızın iDATA veya Elçilik/konsolosluk ofislerinden yapılabilmesi için randevu sıra numarası alınmalıdır. Randevu numaranızı oluşturmak için tıklayınız.

Ulusal Randevunuzu alın