Schengen Vize Randevusu

Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebileceklerdir.

Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Hemen randevunuzu alın, Öncelik sizin olsun!

Önemli Bilgilendirme: Tır şoförleri ve bazı istisnai durumlar (birinci derece yakınları için; vefat, doğum ve düğün) için randevu işlemleri;

Randevu almadan önce lütfen https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319090 üzerinden kontrolünü sağlayarak, gidiş amacınızın istisnai kapsamına dahil edildiğinden emin olunuz.

Schengen randevunuzu alın


Ulusal Vize Randevusu

Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (Aile birleşimi, 90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi aktif durumdadır . Ulusal vize başvurularınızın iDATA veya Elçilik/konsolosluk ofislerinden yapılabilmesi için randevu sıra numarası alınmalıdır. Randevu numaranızı oluşturmak için tıklayınız.

Ulusal randevunuzu alın