Online Başvuru Formu (Videx)


Başvuru formunuzu, aşağıda bulunan buton ile erişim sağlayacağınız VİDEX sayfasından online olarak doldurabilirsiniz. VIDEX' in (online başvuru formu) kullanım kılavuzuna ilgili butondan ulaşabilirsiniz.
Başvuru formunu doldurduktan sonra tüm bilgileri tekrar kontrol etmenizi rica ediyoruz. Formun çıktısını alarak 4. 5. ve 6. sayfalarında yer alan imza alanlarını imzalamayı unutmayınız. Doldurmuş olduğunuz elektronik başvuru formunu evraklarınız ile birlikte iDATA ofisine getirmeniz gerekmektedir.


Online olarak formu dolduramıyor iseniz, formun çıktısını alıp elle doldurabilirsiniz. El ile doldurulan formlarda iDATA ofisinde tüm bilgiler tekrar girilmesi gerektiğinden, işlemin biraz zaman alabileceğini hatırlatmak isteriz.

Türkiye' deki Alman Diplomatik Temsilciliklerinin birlikte çalıştığı iDATA vize başvuru merkezleri başvuru formunu doldurtmak için ayrıca bir hizmet sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen başvuru sahipleri iDATA ofislerinde ek ücret karşılığı Schengen başvuru formunu doldurma hizmetinden faydalanabilmektedir. Başvuru merkezi çalışanları, başvuruda bulunan kişinin aktardığı bilgileri online bir forma girmektedir ve ardından bir çıktısını alarak başvuru dosyasına eklemektedir. Sadece başvuru sahibi tarafından aktarılan bilgiler bu forma girilmektedir.

Form doldurma hizmeti tamamen isteğe bağlı olup, vize başvurusu hakkında bilgilendirme her zaman ki gibi ücretsizdir. Bu işlem vize evraklarının eksiksiz olması ile ilgili olmayıp, vize hakkındaki kararı da etkilemez. Başvurunun sonucu ile ilgili kararın sorumluluğu vize başvuru merkezinde değildir. Sadece şahsi olarak başvuruda bulunan kişiler form doldurma hizmetinden faydalanabilmektedir.


Online Form(Videx) Kullanma Klavuzu

Online Başvuru Formu ( Videx Formu )

Schengen Başvuru Formu (Manuel)