Online Başvuru Formu (Videx)


Almanya Federal Dış işleri Bakanlığı'nın ücretsiz çevrimiçi doldurabileceğiniz başvuru formunu (Videx) kullanınız: Videx kullanım klavuzuna buradan bakabilirsiniz.

Buradan Schengen Vizesine ait başvuru formuna ulaşabilirsiniz:

Online Başvuru Formu Schengen Vize - (Videx)

Buradan Ulusal Vizesine ait başvuru formuna ulaşabilirsiniz:

Online Başvuru Formu Ulusal Vize - (Videx)

Veri Koruma Yönergelerine ilişkin tüm bilgileri buradan bulabilirsiniz:

Videx Gizlilik Politikası

Formu doldurmadan önce lütfen aşağıdaki bilgileri dikkate alınız.

  • Çıktısı alınan Başvuru formunun beşinci, altıncı ve yedinci sayfası şahsen (varsa yasal vasinin) imzalamayı lütfen unutmayınız. İmzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan başvuru formunun tüm sayfalarını, diğer evraklarınız ile birlikte başvuruya getiriniz.
  • Dilerseniz başvuru formumun çıktısını alarak, elle doldurabilirsiniz. Bunun için lütfen buraya tıklayınız. Manuel olarak dolduracağınız başvuru formunun çok fazla veri içermesi sebebiyle, başvuru süresini arttıracağını lütfen dikkate alınız.

Dilerseniz, iDATA Başvuru Merkezlerinde başvuru formunu ücrete tabi doldurulmasını talep edebilirsiniz. Ücretlendirmeleri buradan bulabilirsiniz: Bu hizmetten faydalanmak için sözlü beyan verileceğinden dolayı başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunması gerektiğini lütfen dikkate alınız. Başvuru sahibi doldurulan verilerin doğruluğundan kendisi sorumludur ve formları şahsen imzalamalıdır. Başvuru formu doldurma hizmetinin başvuru sahibinin tercihinde olduğunun ve başvuru sürecine bir etkisi olmayacağını lütfen dikkate alınız.