Nisan 2021

28
Türkiye genelinde uygulanan tam kapanmaya ilişkin Bilgilendirme

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile açıklanan tam kapanma uygulamasına dayanarak, Türkiye genelinde bulunan iDATA şubeleri 29 Nisan 2021 tarihinde Saat 15:00 itibariyle hizmetini durduracaktır. Buna istinaden uygulanacak olan ve aşağıda bildirilen prosedürleri dikkate almanızı önemle rica ederiz.

Pasaport iadesi:

Temsilcilikler tarafından değerlendirme prosedürü tamamlanmış ve iDATA şubesine ulaşmış olan tüm Pasaportlar, 29 Nisan 2021 Saat 15:00’a kadar yetkili iDATA şubesinden teslim alınması mümkün olacaktır. Belirtilen tarih sonrasında Pasaport dağıtımı mümkün olmayacaktır ve resmi karar ile tekrardan açılma ilan edildikten sonraki döneme kalacaktır.

Yeni Randevu:

Tam Kapanma süresince randevu sistemleri devre dışı kalmayacaktır. Dileyen başvuru sahipleri online randevu kaydı oluşturabilecektir. Resmi Karar ile açılma ilan edildikten sonraki süreçte randevular E-Posta yolu ile bildirilecektir.

Mevcut Randevu:

Ankara Elçiliğinden ve İzmir Başkonsolosluğuna verilmiş olan randevular haricinde, halihazırda bildirilen tüm randevular açığa alınmıştır. Randevu sırası ve yapılan ödemelere ilişkin bir hak kaybı söz konusu olmayacaktır. Resmi karar ile açılma ilan edildikten sonra, E-Posta yolu ile yeni randevu günü bildirilecektir. Bu süreçte lütfen E-Posta kutunuzu kontrol ediniz.

Ankara Elçiliğine ve İzmir Başkonsolosluğu Ulusal Vize Başvuru kabulüne devam edecektir. Bu sebeple verilmiş olan randevuların iptali söz konusu değildir. 

iDATA Çağrı Merkezi randevular hakkında her hangi bir bilgilendirme yapmayacaktır. Lütfen randevular hakkında bilgilendirmelerin yalnızca E-Posta yolu ile başvuru sahiplerine iletileceğini dikkate alınız.

Kısıtlamalar ile ilgili güncel tüm bilgilendirmeler resmi Web sitemiz üzerinden yapacağız. Bu süreçteki tüm sorularınız için ilgili duyurularımızı dikkate almanızı rica ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.

iDATA