Procedure You may find all the document information regarding the Schengen (under 90 days) visa application process.


Nationality

iDATA Ofislerinden Yapılabilecek Ulusal Vize Başvuruları için Önemli Bilgiler;

Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi 17 Şubat saat 10:00 itibari ile aktif edilecektir. Ulusal vize başvurularınızın iDATA ofislerinden yapılabilmesi için alınacak randevular sıra numarası sistemi ile çalışacak olup ilk kayıt yaptıran kişiler için başvuru kabulünün yapılacağı ilk tarihinden başlamak kaydı ile randevu ataması yapılacaktır.

Randevu talep işleminiz aşamasında lütfen Ulusal başvurunuz için gerekli olan tüm evraklarınızın hazır bulunduğundan emin olunuz.

UYARI: Almanya Dış Temsilciliklerinden veya iDATA ofislerimizden yapacağınız Ulusal vize başvurusu sırasında evraklarınızı mutlaka eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Informationen über vorzulegende Unterlagen bei Anträgen auf nationale Visa (nur Arbeit, Wissenschaft, Studium, Sprachkurs, Ausbildung, Praktikum, Hospitation)

Dış Temsilcilikler üzerinden yapamanız gereken diğer Ulusal Vize başvuruları için (Örneğin; Aile Birleşimi, Alman İkamet İzni kaybı) 0850 460 8493 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Randevuların oluşturulabilmesi için randevu sahibine/sahiplerine ait; İsim – Soyisim, doğum tarihi, pasaport numarası, e-mail adresi ve telefon numarası bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.